Kategorie
Meble dla domu

Dlaczego warto wybrać łóżko zamiast kanapy?

To na czym śpimy, ma kluczowe znaczenie dla jakości snu, a także dla wypoczynku, który mu towarzyszy. Powszechnie wiadomo, że najlepsze do spania są łóżka do sypialni, lecz z uwagi na coraz mniejsze powierzchnie tych pomieszczeń, konieczne staje się sięgnięcie po coś innego.

Co zamiast łóżka?

Szukając czegoś małego i praktycznego do nieco mniejszej sypialni, nie można pominąć na etapie wyboru narożników i kanap. Są to tanie meble, które można bez najmniejszego problemu kupić nawet za mniej niż tysiąc złotych. Ich ogromną zaletą jest także to, że po pierwsze zajmują o wiele mniej miejsca niż zwykłe łóżko, a po drugie np. narożniki dają możliwość dodatkowego złożenia ich na czas dnia, co jeszcze bardziej poprawia wielkość przestrzeni w danym pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest także to, że takie meble są powszechne i bardzo łatwo dostępne, więc jeśli chce się je kupić, to jeszcze tego samego dnia można na jednym z nich spać, bez konieczności czekania wielu dni, a nawet tygodni, jak ma to miejsce w przypadku zamawiania tradycyjnych łóżek do sypialni.

Czy faktycznie jest to dobry wybór?

Czy narożniki i różnego rodzaju kanapy to faktycznie tak dobry wybór? Czy można je stosować we wszystkich pomieszczeniach, nawet w tych, które umożliwiają postawienie pełnowymiarowego łózka? Jak się okazuje, nie do końca i przyzna to każdy, komu przyszło spać na takiej kanapie przez kilka dni lub tygodni. Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że większy wymiar łóżka nie bierze się z niczego. Żeby móc odpowiednio komfortowo spać, pojedyncza osoba powinna posiadać Kózko o szerokości około 90 centymetrów. W przypadku dwóch osób w jednym łóżko powinno ono mieć nie mniej niż 140, a najlepiej nawet 180 centymetrów. Kanapy i różnego rodzaju narożniki oczywiście są o wiele mniejsze, a to wpływa na to, jak wygodnie się śpi. Nie bez znaczenia jest również to, że pełnowymiarowe łózko posiada bądź precyzyjnie zaprojektował i wykonany materac, którego oczywiście brak w kanapie. Jego wysoka precyzja nie jest dziełem przypadku. Zapewnia on bowiem bardzo duży stopień wygody, lecz także zabezpieczenia dla kręgosłupa. Jego brak jest bardzo widoczny np. w bardzo silnych bólach pleców, które obecne są u osób śpiących na kanapie.

Podsumowanie

Jak więc widać, kupowanie tanich mebli do spania w postaci kanap, nie jest tak do końca idealnym wyjściem. Bardzo mały komfort snu to bardzo wysoka cena za niewielką oszczędność przestrzeni w sypialni. Z tego powodu coraz częściej dostrzega się to, że nie warto takich oszczędności wprowadzać i zdecydowanie lepszym wyjściem jest pozostanie przy standardowym łóżku do sypialni.