Kategorie
Meble dla domu

Jakie łóżka do sypialni gwarantują zdrowy sen?

Wieczorne pożegnania są takie same we wszystkich językach świata – życzymy sobie dobrej nocy. Ale co to właściwie znaczy? Dla zdrowia człowieka najważniejszy w ciągu nocy jest niczym niezakłócony, głęboki sen trwający odpowiednią ilość godzin. Taki sen, to nie tylko gwarancja dobrego funkcjonowania o poranku, to także warunek zachowania dobrego zdrowia i długiego życia.

Łóżka do sypialni na receptę?
Recepta kojarzy nam się z uzdrawianiem, dawkowaniem leku, który powinien przynieść poprawę samopoczucia. Tak samo powinny być traktowane meble do sypialni – zakup kontrolowany, jako element posiadający decydujący wpływ na jakość ludzkiego zdrowia? Przesada? W żadnym razie – skoro na sen przeznaczamy ponad 30% naszego życia, a jakość snu decyduje o regeneracji tkanek, organów, narządów, to na pewno nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że meble do sypialni są najważniejszymi sprzętami w domu!

Meble do sypialni – jak dobrać, gdzie kupić
Jedynym meblem, który musi być w każdej sypialni jest łóżko. Inne meble do sypialni – szafki, szafy, komody, toaletki, pufy, fotele mogą być, są bardzo przydatne, funkcjonalne i świetnie aranżują wnętrze, ale dla ludzkiego zdrowia najważniejsza jest jakość łóżka i materaca.
Pierwszą sprawą przy wyborze mebli są wymiary łóżka do sypialni. Zakłada się, że długość łóżka powinna być o co najmniej 20 cm większa, od wzrostu, a szerokość – im większa, tym lepiej. Oczywiście nie dotyczy to osób, które mają zburzone poczucie bezpieczeństwa w zbyt obszernych łóżkach. Pojedyncze łóżka można kupić w rozmiarach 80, 80, 100, 110 cm; podwójne zaczynają się od 140. Najczęściej wybieranym modelem łóżek podwójnych jest ten o wymiarach 160 x 200 cm.
Liczy się także wysokość łóżka – osoby starsze, cierpiące na bóle kręgosłupa i poranną sztywność stawów powinny wybierać łóżka wysokie.
Bardzo istotnym parametrem jest materiał, z jakiego wykonana jest rama łóżka. Drewno, metal, płyta. Można także wybrać nowoczesne łóżka tapicerowane – opcje kolorów i kształtów są imponujące!
Sprawą ostatnią, ale kluczową z punktu widzenia zdrowia, jest dobór materaca. Tu liczy się grubość, rodzaj wypełnienia, twardość, podział na strefy nacisku. Zakup materaca wymaga czasem konsultacji z ortopedą.

Miejscem zakupu mebli do sypialni są salony meblarskie. Tradycyjne wielkopowierzchniowe magazyny, to konieczność pokonywania znacznych odległości, choć zapewne walorem jest fakt, że każdy mebel można dotknąć i wypróbować.
Znacznie szybciej i łatwiej dokonuje się zakupów w Internecie. Oferujący meble sklep internetowy można odwiedzić o dowolnej porze doby – również w niehandlowe niedziele. Wiele firm ma na swoich stronach poradniki dla kupujących oraz możliwość kontaktu z konsultantem (za pomocą czatu online lub telefonicznego). Podczas zakupów mebli do sypialni w sklepie wirtualnym przegląda się doskonałej jakości zdjęcia, filmy, zapoznaje z informacjami o materiałach, z których meble są wykonane.
Zakup i transakcja, to kwestie kilku minut. Każdy dobry sprzedający meble sklep internetowy posiada wygodne płatności online, możliwość zakupu ratalnego, daje wybór terminu i sposobu dostawy zakupu.
Warto pamiętać, że każdy komplet mebli do sypialni kupiony online można wymienić na inny lub zwrócić, jeśli z jakiegoś powodu nie jest on dla nas odpowiedni.